np. w rozmowach o pieniądzach, o tym, że praca jest ważniejsza, podziale obowiązków w domu, w tym opiekę nad pupilami, podejściu do wychowywania dzieci…
np. w sporach o to, gdzie i jak spędzać święta, odwiedziny teściów, sposób traktowania dzieci przez babcie i dziadków, niechciane prezenty, opiekę nad starszymi rodzicami, oczekiwania między rodzeństwem…
np. w rozmowach o tym, dlaczego coś robi, o godzinie powrotu do domu, odrabianiu prac domowych, nierobionych obowiązkach domowych, trudnych relacjach z innymi, dojrzewaniu, o tym, co jest dla nich ważne...
np. w sytuacjach, gdy praca rozłożona jest nieoptymalnie, nie dotrzymujecie terminów projektów, szukasz większej efektywności działania, próbujesz poradzić sobie z konfliktem z kimś, z kim współpracujesz…
np. w rozmowach o hałasowaniu, rowerach na korytarzu, chwastach na sąsiedniej działce, śmieciach na Twojej posesji, głośnych remontach…
Uwielbiam konflikty. Dla mnie są one miejscem odkrywania nowych możliwości i rozwoju osobistego. Często ich unikamy, tracąc unikalną możliwość pójścia najkrótszą drogą do wspierających, bliskich relacji.
Jestem mediatorką, facylitatorką dialogu, współpracowniczką, wiceprezeską zarządu organizacji pozarządowej, a prywatnie, mamą i partnerką.
W swojej pracy wspieram ludzi w ich relacjach poprzez pracę nad sposobem komunikowania się i radzenia sobie z konfliktami na różnych płaszczyznach życia.
Tak! Jak najbardziej. Zobacz, jak ten e-book może pomóc Ci w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych między dorosłymi, z dzieckiem, między osobami z różnych pokoleń, osobami partnerskimi.
Ponad 1/3 treści e-booka to przykłady:
Najmniejsza zmiana Twojej perspektywy zmienia cały Wasz układ. Jeśli Ty będziesz wiedzieć, jak zadbać o siebie w rozmowie i będziesz wiedzieć, o co pytać drugą osobę, atmosfera zmieni się dla wszystkich w tej sytuacji. Komunikacja to potężne narzędzie wpływu, tworzenia bezpieczeństwa, szczerości i bliskości.
Nie. To nie jest sama inspiracja. W środku są wskazówki, dużo przykładów z życia, pytań, na które Twoje odpowiedzi będą zmieniać. Jeśli chcesz skorzystać — jest tam wiele życiowych pomysłów.
Pewnie większość tych cennych wskazówek używasz już w innych sytuacjach swojego życia. Starałam się pisać prostym językiem i testowałam treści na ludziach niezajmujących się zawodowo komunikacją czy psychologią. Jeśli coś dalej byłoby dla Ciebie niejasne – napisz do mnie!
Świetnie się składa! W e-booku są odniesienia do poszczególnych kart, żeby łączyć te dwie publikacje. W kartach „Jak się dogadać?” jest tych narzędzi znacznie więcej i są zwięźle omówione. Obszerne, okraszone licznymi przykładami opisy narzędzi w e-booku spowodują, że będziesz mieć kolejne pomysły, jak wykorzystywać karty.